Apartman Temizliği

Apartman Temizliği
16 Haziran 2021

Bir apartmana girerken ilk göze çarpan şey estetik bir görüntüden sonra, apartmanın temizliğidir. Apartman kapısından girer girmez mis gibi ve tertemiz kokan bir apartman insana huzur verir. Apartmanlarda birden fazla kişi yaşadığı için apartmanın temizliği ve hijyeni de oldukça önemlidir. Yaşadığımız pandemi günlerinde özellikle artan apartman temizliği ve dezenfeksiyon önemli bir sektör haline gelmiştir. Bir çok temizlik firması ve temizlik elemanları apartman temizliği konusunda iyi hizmet vermektedirler.

apartman temizliği

Apartman Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Apartmanın içi ve asansörler ortak kullanım alanları olduğu için ekstra ilgi gösterilmesi gereken yerlerdir. Her zaman temiz kokmalı ve temiz görünmelidir. Apartman temizliği uzman ve bilgili kişiler tarafından yapılmalıdır. Özellikle apartman temizliği konusunda eğitim almış temizlik firmaları ve temizlik elemanları çok daha detaylı ve hijyenik bir apartman temizliği yapacaklardır. Apartman temizliği için özel olarak üretilmiş endüstriyel temizlik ürünleri kullanılmalıdır. Bu özel temizlik ürünleri ev için üretilen ürünlere göre çok daha etkili ve kalıcılardır. Bu ürünler kullanılırken de dikkatli kullanılması gerekir.

Apartman temizliği yapan firmalar bu temizlik için özel ekipmanlar da kullanmaktadırlar. Yine endüstriyel ve son teknoloji temizlik makineleri ile apartman temizliğini yapmaktadırlar. Apartman temizliğine genel olarak en üst kattan başlayarak, alt katlara doğru süpürme işlemi ile başlanır. Daha sonra yerlerin ve diğer yerlerin silinmesi işlemi ile düzenli bir temizlik yapılır. Temizlik firmaları tüm ortak kullanım alanları olan asansör, merdiven, merdiven korkulukları, apartman ana kapısı, otopark, bodrum katı ve bahçe gibi apartmanın tüm alanlarını temizlemektedirler. Temizlik şirketleri ile anlaşıp haftalık, aylık veya hatta günlük olarak da apartmanınızı temizletebilirsiniz. Pandemi ile kullanımı da artan dezenfeksiyon için de yine temizlik firmaları tercih edilebilmektedir.

temizlik şirketleri

Apartman Temizlik Fiyatları

Apartman veya site yöneticileri uygun fiyatlara profesyonel hizmet almak istemektedirler. Bu sebeple deneyim sahibi, profesyonel ve güler yüzlü temizlik firmaları ile sözleşme yapmaktadırlar. Apartman temizlik fiyatlarını belirleyen bir çok farklı nokta vardır. Apartmanın kaç katlı olduğu, temizlenecek olan alanların genişliği, otopark ve bahçenin temizliğinin de yapılıp yapılmayacağı gibi önemli noktalar bulunmaktadır. Bu bilgiler ile temizlik firmaları size kaç tane temizlik elemanın yeteceğini belirleyeceklerdir. Apartman temizliği için sizin de ne istediğiniz ayrıca önemli bir husustur. Sadece silme ve süpürme işlemi mi, komple derinlemesine temizlik mi gibi önemli sorular apartman temizlik fiyatlarını değiştirmektedir. Bunların dışında apartman temizliği için kullanılacak temizlik malzemeleri ve hangi sıklıkla apartman temizliği istediğiniz de apartman temizlik fiyatları için önemlidir. Apartman temizliğiniz için iyi bir temizlik firması arayışınız varsa, sitemiz üzerinden her zaman ücretsiz ilan verebilirsiniz. Sistemimizde kayıtlı olan temizlik şirketleri sizlere en uygun temizlik fiyatlarını vereceklerdir. Gelen apartman temizliği fiyat teklifleri arasından istediğinizi seçebilir ve güvenle apartman temizliğinizi yaptırabilirsiniz. Sitemiz üzerinden ayrıca ev temizliği, otel temizliği, inşaat sonrası temizlik gibi farklı temizlik kategorilerinde de hizmet alabilirsiniz. Apartmanınızı ilaçlatmak isterseniz de böcek ilaçlama ve haşere ilaçlama gibi farklı kategorilerimiz de mevcuttur.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.