Alçıpan Asma Tavan Nedir?

Alçıpan
3 Ekim 2019

Alçıpan asma tavan; ortasında alçı bulunan, iki yüzü de karton kaplı, standart veya özel boyutlarda üretilebilen düzgün yüzeyli plakalar kullanılarak yapılan tavanlardır. Alçıpanlar dış duvarlarının inşaatı bitmiş yeni binaların, iç bölümlerinde yerden duvara kadar olan tüm bölümleri kaplamak için kullanılan bir yapı malzemesidir. Alçıpan ile tüm mekanlara asma tavan, bölme duvar, sıva ve yer döşemesi uygulamaları kolaylıkla yapılabiilir. Alçıpan düşük maliyeti olan ve tüm alanlarda kolaylıkla uygulanabilen bir üründür. Ayrıca çok fazla zaman tasarruf sağlamaktadır. Hafif alçıpan, yangına ve suya dayanıklı alçıpan gibi farklı çeşitleri de bulunmaktadır.

alçıpan

Alçıpan Asma Tavan

Alçıpan asma tavanlar büyük ve geniş yüzeyi olan tavanlara modern, sade ve hoş bir görünüm katarlar. Bu şekilde mekanın iç mimari tasarımını da en iyi şekilde desteklerler. Alçıpan asma tavanlar ile hayalini kurduğunuz tasarımları sorunsuzca uygulayabilirsiniz. Alçıpan asma tavanlar sonsuz bir yaratıcılığı ve kullanım kolaylığını desteklerler. Temiz, modern ve şık görünümlü alçıpan tavanlar dünya standartlarına uygun olarak üretilirler. Alçıpan, göz önünde bulunmasını istemediğiniz elektrik tesisatları ve sıhhi tesisatların da hem kolay döşenmesini hem de kötü görüntülerinin de ortadan kalkmasını ve gizlenmesinde kolaylık sağlar. Alçıpan ile iç alanlarda düzgün bir akustik sağlayabilir, yangına dayanıklı ve güvenli alanlar yaratmış olursunuz. Alçıpan asma tavanları, tüm iç mekân tavan uygulamalarında kullanabilirsiniz.

alçıpan asma tavan

Alçıpan'ın Faydaları

Alçıpan ile gizlenmiş tüm tesisatlara müdahale etmek oldukça kolaydır. Alçıpanlar hafif yapısı sayesinde binanın taşıyıcı sistemine herhangi bir ağırlık etkisi yoktur. Bu sebeple binanın hareketlerine uygun sistemler oldukları için gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Depreme dayanıklı binalar için de alçıpan kullanımı oldukça uygundur. Ayrıca yangına dayanıklı, ses ve ısı yalıtım performansı açısından da alçıpan çok tercih edilen bir sistemdir.

Siz de eviniz ya da ofisiniz için alçıpan asma tavan yaptırmayı düşünüyorsanız, doğru yerdesiniz! BuBiTeklif.com ile en iyi alçıpan asma tavan ustaları ve firmalarına ulaşabilir, hayalini kurduğunuz tavanlara kavuşabilirsiniz. En iyi alçıpan firma ve ustalarını sizler için listeledik. Alçıpan firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Alçıpan firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firma ve ustalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı alçıpan, en yakın alçıpan, acil alçıpan, gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden alçıpan fiyatları, alçıpan ücretleri, ucuz ve hesaplı alçıpan hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi alçıpan hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın. Size en yakın konumunda yer alan en iyi alçıpan firma ve servisleri BuBiTeklif.com’da. Alçıpan hizmetini uygun bir ücret ile acil bir şekilde almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. En Yakın firmalar, 7/24 hizmetler, ucuz ve hesaplı alçıpan servisi, en yakın alçıpan firması, alçıpan şirketleri için BuBiTeklif.com'u sık kullanılanlara ekleyebilir ve mobil uygulamalarımızı telefonunuza indirebilirsiniz.

İnternet sitemizde kullandığımız çerezler ideal kullanıcı deneyimini hedefleyen farklı görevler üstlenir...Çerez politikamızı inceleyin.